Dėl Ninos Puteikienės teiginių kreipėsi į prokuratūrą

Klaipėdos miesto tarybos narys Alvidas Šimkus, reaguodamas į viešumoje platinamus kartu su juo Lietuvos centro partijos sąraše savivaldos rinkimuose dalyvavusios politikės Ninos Puteikienės teiginius apie šios partijos rinkiminį užstatą, kreipėsi į prokuratūrą, kad ši pradėtų ikiteisminį tyrimą.

Kad A. Šimkui metami kaltinimai neturi pagrindo, tvirtina ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovai.

Vienas po kito lenda A. Šimkaus galai: ką tik paaiškėjo, kaip jis bandė pasisavinti 926 Eur Rinkimų metu A. Šimkus iš LCP sąskaitos pervedė rinkimų užstatą už LCP Šilalės skyriaus sąrašą. Tačiau, VRK teigimu, A. Šimkus prašyme dėl šio užstato grąžinimo nurodė savo asmeninę sąskaitą, nors pinigai buvo pervesti iš partijos lėšų. Užstatas grąžinamas, nes Šilalės LCP sąrašas nedalyvavo rinkimuose”, – savo tekstu antradienio vakarą dalinosi N. Puteikienė.

Reaguodamas į tai, trečiadienį ryte A. Šimkus informavo, kad jau surašė kreipimąsi į prokuratūrą, jog būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šmeižto ir nunešė jį derinti advokatei, o popiet jį jau pristatė ir adresatui.

Jo pareiškime rašoma: „N. Puteikienė neturėdama jokių realiais faktais patvirtintų duomenų apie žinių tikrumą, suvokė, kad paskleista informacija pažemins mane Alvidą Šimkų, kaip asmenį ir kaip Klaipėdos tarybos narį, manau, tai padarė suvokdama, kad paskleista šmeižikiška informacija gali neigiamai paveikti mano tolimesnę politinę veiklą ir manau to siekė sąmoningai, nesistengdama patikrinti informacijos tikrumo. Manau, kad N. Puteikienė nesistengė sužinoti tiesos, jai svarbiau buvo apšmeižti ir pažeminti”.

A. Šimkus prašo atlikti tyrimą ir nustatyti, ar nėra N. Puteikienės veiksmuose nusikalstamos veikos požymių.

VRK Finansų skyriaus vedėja Danguolė Jakštienė sakė, kad A. Šimkus nieko nėra prisidirbęs ir yra be reikalo apkaltintas.

„Vyriausioji rinkim komisija gegužės 21 dieną priėmė sprendimą, pagal kurį buvo nuspręsta grąžinti užstatus juos sumokėjusioms partijoms ar asmenims. Vienoje eilutėje tiesiog įsivėlė žmogiška mūsų VRK narių, kurie rengė šį sprendimą. Pirminiame variante užstatas buvo priskirtas prie negrąžintinų, o vėliau priėmė sprendimą visus tuos užstatus grąžinti. Kai negrąžintini, tai galbūt niekas taip nuodugniai ir netikrino – jei negrąžini, tai juk koks skirtumas, kur, į kokią sąskaitą. O kai tapo grąžintinas, ties Šilalės rajono Lietuvos centro partijos eilute, grafoje buvo įrašyta grąžinti Alvidui Šimkui. Finansų skyrius gavęs tokį sprendimą tai ir padarė. Vakar įvyko posėdis ir VRK ištaisė klaidą, sprendimas pataisytas – įrašyta, kad užstatas grąžinamas Lietuvos centro partijai. Klaida įvyko dėl to, kad Alvydas Šimkus, kaip partijos Valdybos pirmininkas, atstovas teikė pareiškinius dokumentus – prašymus visiems trims užstatams. Du buvo už Klaipėdos skyrių ir sumokėti jo paties, tad ir buvo įrašyta juos sugrąžinti mokėtojui. Šilalės užstatą sumokėjo partija, o VRK suklydo, nes visų prašymų teikėjas buvo Alvidas Šimkus. Jis prašymus buvo užpildęs labai tvarkingai, buvo nurodęs Centro partijos sąskaitą. Mūsų žmoniška klaida – turėdami tris Šimkaus pasirašytus prašymus neatkreipė dėmesio, kad viename yra Centro partijos sąskaita. Jis tikrai neprašė to užstato grąžinti jam. Čia mes susipainiojome tarp trijų prašymų. Elektroniniu laišku atsiprašiau ir Naglio Puteikio už klaidą, informavau, kad partijai bus grąžintas užstatas. Labai apgailestaujame dėl tokios situacijos ir atsiprašome”, – aiškino D. Jakštienė.

Visas tekstas:

Dėl Ninos Puteikienės teiginių kreipėsi į prokuratūrą (atnaujinta)

 

 

 

Be informed!

Sign up for newsletter