Straipsniai

Prezidentės pranešimo komentaras

2010 m. birželio 11 d.

Alvidas Šimkus

Prezidentas yra renkamas tiesiogiai, todėl tiesioginis bendravimas su rinkėjais privalomas. Kiekvienas dalyvavęs rinkimuose nori išgirsti savo favorito kalbą. Ir kalba buvo išgirsta.

 

Kur geriau kaupti pensiją?

2010 m. kovas 28 d.

Alvidas Šimkus

Kaip manote, kur geriau kaupti: valstybinėje „Sodroje” ar privačiame pensijų kaupimo fonde, o gal valstybiniame pensijų kaupimo fonde? Paskutiniu metu labai daug ir pakankamai gąsdinančiai, garsiai kalbama apie „Sodros” kiaurą biudžetą, jos ateitį, pateikiama net bankroto galimybė. Kaip alternatyva ir gelbėtojai siūlomi privatūs pensijų kaupimo fondai. Šie fondai pateikiami kaip mesijai, kurie išgelbės būsimus pensininkus nuo pragaištingos prievartinės „Sodros”, ir, jei tik valstybė atsisakytų prievartinio priklausymo ,,Sodrai”, dauguma pensijų kaupimą perkeltų į privačius fondus.

 

Pensija – kaupti ar nekaupti pensijų fonduose

Alvidas Šimkus

http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/asimkus-pensija–kaupti-ar-nekaupti-pensiju-fonduose.d?id=30068269

Kodėl valstybė pati negali steigti pensijų fondą, kurį ir valdytų. Tai būtų alternatyva pačiai ,,Sodrai”. Fondą kuris naudodamasis, kaip dabar išnaudoja privatūs fondai, ,,Sodros” administravimo sistema, surinktas įmokas investuotų tik į valstybių vertybinius popierius, išleidžiamas obligacijas.

 

Pensininkai skriaudžiami teisėtai?

2010-02-25

Atsižvelgiant į šiuo metu valstybėje susidariusią krizinę finansinę situaciją, gal ir galėtume sakyti, kad pensijų mažinimas yra teisingas. Prieš keletą metų pensijos buvo padidintos valstybės įsiskolinimo -garsiojo burbulo sąskaita. Akivaizdu, kad valstybėje buvo padaryta klaida, nes tai buvo trumpalaikiai pinigai, tik dar labiau padidinę ekonomikos perkaitimą. Būtų buvę racionaliau šiuos pinigus kaupti vėlesnėms išmokoms, tačiau tuometinė vyriausybė, siekdama populiarumo, užsimiršo ir akies mirksniu gautus pinigus išleido.

 

Mano Klaipėda

2009-12-02 ,,Vakarų ekspresas”

Klaipėda man tarsi kamerinis orkestras, atliekantis didžiųjų kompozitorių kūrinius – siauros gatvelės, vokiško stiliaus namai, raštuotos medinės langinės, gluosniai kiemuose, jaukios kavinukės, o už kampučio – skulptūrinis katinas ar peliukas, ir visai čia pat – industrinis gaudžiantis uostas su kranų žirafomis.

Europos Sąjunga primena Sovietų Sąjungą

2009-02-25 07:24 „Lietuvos žinios”

Euroskeptiku vadinamo Čekijos prezidento Vaclavo Klauso kalba, pasakyta Europos Parlamente, sulaukė didelio atgarsio visoje Europoje. Labiausiai pasipiktinta tuo, kad jis sulygino Europos Sąjungą su Sovietų Sąjunga ir pasisakė už visiškai laisvą bei nereguliuojamą rinką.Būkime atidūs savo ir vaikų sveikatai

Užėję į bet kokią parduotuvę kiekvieną mūsų apsupa galybės prekių spalvų blizgesys ir užrašai įvairiomis kalbomis. Kaip išsirinkti tai kas yra sveika ir nekenksminga? LCP narys dr. Albinas Stankus sprendžia klausimą – ar Lietuvos žmonės pasiruošę priimti visas naujoves, ar supranta pasirinkdami vieną ar kitą variantą, ar pakanka informacijos spaudoje ir kaip apgina savo piliečius sukurtos valstybės struktūros.Iš kur Lietuvoje kyla krizė (2)

Manyčiau, kad ir prie pasaulinės krizės sukėlimo nemažai prisidėjo bankai. Lenktyniaudami kas daugiau išduos kreditų, kuo daugiau parodys tariamai uždirbto pelno, kai kurie prarado solidumą ir šaltą protą, tapo azarto pagauti.

Iš kur Lietuvoje kyla krizė (1)
Akivaizdu, kad lengvatos iškreipė veiklos ir konkurencijos sąlygas, buvo kuriamos patrauklios apmokestinimo sąlygos tik tam tikrai gyventojų kategorijai. Maža to, ši galiojanti lengvata perkantiesiems būstą buvo viena iš protu nesuvokiamo nekilnojamojo turto kainų šuolio Lietuvoje prielaidų. Tai viena iš krizės atsiradimo priežasčių.

Rinkimų strategija: koalicijos problema

Mano, LCP valdybos pirmininko, Klaipėdos skyriaus pirmininko, nuomone – rinkimuose partijai reikia dalyvauti savarankiškai, ne koalicijoje. Žinau, kad bus nemažai prieštaraujančių šiai nuomonei, tačiau, tikiuosi, bus ir pritariančiųjų. Pabandysiu paaiškinti savo poziciją dėl LCP dalyvavimo rinkimuose.

Artėja bankrotų banga

Dauguma visuomenės finansiniuose dalykuose supranta, kas yra paprastas terminuotasis indėlis banke, paskola su palūkanomis ar lizingas. Kodėl prasideda pasaulinės finansinės krizės, ar jos palies ir Lietuvą, jiems aiškintis, atrodo, nėra nei noro, nei reikalo. Reikia pripažinti, kad be specialaus pasiruošimo nelabai ką ir susigaudysi.

Ir vėl gėjai

Pirmininkas: formalus ar neformalus lyderis?

Metų klaipėdietė

Ozolas nebevadovaus Centro partijai

Žemaitijos regiono koordinatorius

Partijų veikla ryja lėšas

Partijų jungimasis praretins centristų gretas

Vaikų kalėdiniai norai

Be informed!

Sign up for newsletter